Zabrze dawniej miasto głównie górników, obecnie silny ośrodek akademicki – siedziba Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i pierwszego w kraju wydziału inżynierii biomedycznej Politechniki Śląskiej, kilku ośrodków naukowych, badawczo-wdrożeniowych takich jak ITAM, CMPiW PAN czy FRK prezentuje znaczny potencjał innowacyjny w dziedzinie medycyny. Działania Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi (FRK) wspierane przez Włodarzy Miasta pokazały już wielokrotnie jak zręcznie twórcze postawy w zakresie sztuki i nauki łączą się tworząc niezapomniane spotkania niezwykłych osobowości.

Konfrontacje w różnych odsłonach to znana już marka, odbywają się w FRK już od wielu lat – we wszystkich nauka i sztuka, poszukiwania rozwiązań ratujących życie i radości dnia powszedniego łączyły lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodzin oraz artystów.

Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną, okazja do integracji środowiska, dobrej zabawy oraz odkrywania artystycznych pasji medyków Wszystkie rodzaje aktywności artystycznej przez nich uprawianej znajdują w czasie konfrontacji miejsce: proza, poezja, malarstwo, rzeźba fotografia, film, muzyka w każdej odmianie. W ciągu sesji od popołudnia do nocy w foyer i na scenie Teatru Nowego w salach, sąsiadującego z nim Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej odbędą się prezentacje artystów i ich konfrontacje z profesjonalnym jury.

Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich lekarzy i studentów medycyny, naukowców , farmaceutów, ludzi wspierających usługi medyczne; wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio związani są z medycyną.

Artystów chcących wystąpić w Konfrontacjach prosimy o przesłanie na adres przewodniczącego komitetu organizacyjnego Konfrontacji: konfrontacje@frk.pl

1. Deklaracji udziału zawierającej imię nazwisko, status zawodowy - stopień naukowy, specjalizację, opcjonalnie miejsce pracy, nazwę zespołu i lub pseudonim artystyczny oraz określenie rodzaju uprawianej sztuki

2. Prosimy o dołączenie adekwatnie do uprawianej gałęzi artystycznej maksymalnie dwóch tekstów, dwóch nagrań muzycznych, maks 10 zdjęć w formie elektronicznej, reprodukcji obrazów, fragmentów filmów itp. + krótkiej (max 900 znaków ze spacjami) notki o autorze. Prosimy znaczyć ile obrazów, zdjęć, rzeźb można eksponować.

Przesłane/przywiezione prace plastyczne, obrazy, fotografie, rzeźby wyeksponujemy na salach wystawowych. O szczegółach powiadomimy wszystkich twórców bezpośrednio.

Scena Teatru Nowego będzie miejscem przedstawiania utworów muzycznych, prozy i poezji. Niektóre prace literackie, jeśli ich forma na to pozwoli będą mogły być w formie druku prezentowane na wystawie. Ilość eksponowanych prac oraz czas występów poszczególnych uczestników uzależniony jest od liczby zgłoszeń w danej kategorii.

Spieszcie się zgłaszać czasu zostało już niewiele. Czekamy na Was z radością i ciekawością. Zaproście znajomych, rodzinę, studentów, swoich fanów – JESTEŚCIE WSPÓŁAUTORAMI tego listopadowego spotkania!!

Prosimy rozgłoście wieść o Konfrontacjach wśród znajomych, by nikt, dla kogo spotkanie mogłoby być ważne, 10 listopada nie ominął Zabrza!

Czekamy również na dane kontaktowe ludzi, którzy Waszym zdaniem powinni się znaleźć w gronie uczestników.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu własnym, organizatorów i wszystkich przychylnych naszej imprezie – Zbigniew Nawrat

Organizatorzy:

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi oraz Urząd Miasta w Zabrzu, Teatr Nowy w Zabrzu, Polski Związek Głuchych, Wyższa Szkoła Techniczna w Zabrzu.

Kontakt z zespołem organizatorów.


1. Zbigniew Nawrat - konfrontacje@frk.pl, tel. 32 373 56 64, 607 728 664
2. Mirosław Koperwas (Polski Związek Głuchych) - mirkarko2@poczta.onet.pl


Organizatorzy: